bakır rengin üzerine hangi renk tutar?

Merhaba,

Saçlarımı geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana matrix 7bc boya ile boyuyorum. Bu renge boyamadan önce saçlarım koyu sarıydı fakat güneşten dolayı rengi birazda açılmıştı. Renk olarak çok memnunum fakat saçlarımı biraz sertleştirdiğini düşünüyorum.Saç derimde kalıcı kepek problemim olduğundan ara sıra kullanmak zorunda olduğum özel şampuanlardan dolayı da boyanın rengi açılıyor ve neredeyse 2 haftada diplerden kendi saçlarım(koyu kahve)çıkıyor.O kadar sık boyamak da istemiyorum. Şu ana kadar kullandığım hiçbir boyanın saç derimde gözle görülür bir hasar yarattığını görmedim. Her ay boyamaktan kurtulmak ve saçlarımın biraz dinlenmesini kendine gelmesini sağlamak için 1-2 boyamada bakırlığı alacak kapatacak bir renk önerirmisiniz? Daha önce majirel 7.1 denedim ama tutmadı. Bir de igora royal in 8 numara küllü renkleri benim bu rengimin üzerine tutar mı çok merak ediyorum. Diğer yandan küllüden vazgeçerek rengi biraz koyulaştırmak adına 6 numaralardaki bakır kahveleri denesem hangisi en iyi tutar? Kısa zamanda sonuç almam adına hangi renkleri önerirsiniz ve bir de boyalı kepekli saçlar için en iyi saç kremi hangisidir?
Çok teşekkür ederim Saygılarımla
Deniz

Deniz Hanım Merhaba,

Kullandığınız bakır rengi kapatmak için küllü tonlarda bir renk seçmeniz uygun olacaktır. Ancak bakır tonlar çok daha baskın olduğu için bir süre sonra saçınızda belirgin olmaya başlayacaktır. Bu da uygulamayı tekrar etmeniz anlamına gelebilir. Saçınızı boyamak istemiyorsanız doğal rengine boyatmanızı tavsiye edebiliriz. Böylelikle diplere boya uygulaması yapılmayacağı için saçlar daha sağlıklı uzayacaktır. Ancak dönem dönem rengin akma ihtimaline karşı uygulamayı tekrar etmeniz gerekebilir.

Küllü bir tonla bakır rengi kapatmayı tercih ederseniz 7 tonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. 8 tonları bu işlem için daha açık kalabilir. Aşağıdaki linkten sizin için seçtiğimiz yoğun küllü rengi inceleyebilirsiniz.

http://sachane.com/loreal-majirel-sac-boyasi-50-ml-7.11.html

Deniz Hanım, saç derisi için özel olarak üretilmeyen hiçbir krem kepek problemine çare olmayacaktır. Boyalı saçlarınız için renk koruyucu özellikteki bir saç kremi tercih edebilirsiniz. Saç kreminizi -aksi belirtilmedikçe- saç derisine uygulanması tavsiye edilmez. Kremi, saçın boy ve uçlarına uygulamanız gerekmektedir.

Aşağıdaki linkten sizin için seçtiğimiz renk koruyucu saç kremini inceleyebilirsiniz.

http://sachane.com/goldwell-dualsenses-extra-rich-renk-koruma-onarim-maskesi-200ml.html

Saç derinizdeki kepeği önlemek amaçlı üretilen bir losyonla düzenli kullanımda kepeklerden kurtulmanız mümkündür. Aşağıdaki linkte bulunan Goldwell marka losyon, kepek oluşumu ile savaşırken aynı zamanda saç renginizi de korur.

http://sachane.com/goldwell-inner-effect-regulate-kepek-onleyici-losyon-150ml.html

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız

Gönderim için lütfen önce .