saçı gümüş rengine boyamak

Answered

İyi günler. Ben saçımı çook uzun süredir gümüş rengi gri yapmaya çalışıyorum. Ürün bilgim olmadığı için istediğim sonucu hiç alamadım. Ve saçımı kazıtmak zorunda kaldım. Şimdi yine uzadı ve yine gümüş gri istiyorum ama bu seferde deneme yanılma olmasın kazıtmak zorunda kalmiyim profesyonel yardım alayım dedim kuaförlere güvenemedim açıkcası. aklımı karıştıran bir sürü şey var ve saçımı siyaha boyamış bulundum. İlk olarak boya akıtıcı alıp boyayı akıtmayı düşünüyorum bunun için bir öneri istiyorum.
Sonrasında saçımı son dereceye kadar açmam lazım ve yıpratmayan kaliteli bir açıcı ve volume onerisi istiyorum.
Sonrasında ise saçımı açtıktan sonra gümüş yapmak için mor renkli şampuan yada boya diyorlar onun ne olduğu hakkında bilgi ve aklımı karıştıran gümüş boyalar hakkında bilgi istiyorum.
Örnek verecek olursam La Riche Directions Yarı Kalıcı Saç Boyası silver rengini açılmış saça uyguladığımda sonuç alırmıyım yada önereceğiniz başka bir boyayı.
Açılmış saça mor boya sürüp yapılmasımı daha mantıklı. nolur ya bidaha kazıtmiyim şu saçı. şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi cevap

Merhaba,

Saçın gümüş rengine boyanabilmesi için öncelikle tamamen açılmalı ve platin-beyaz tonuna gelmesi gerekmektedir. Ancak saçınızda siyah boya bulunduğu için bu işlemin saçınıza zarar verebileceğini hatırlatmak isteriz. Saçınızı sadece 1 kere siyaha boyadıysanız boya siliciler saçınızdaki siyah rengi akıtmak için faydalı olacaktır. Ancak birkaç kez üst üste boyandı ise bu işlem sonuç vermeyecektir. Çünkü boya siliciler, saça uygulanan son boyama işlemini geri çevir. Ürün, saçı tamamen doğal rengine getiremez.

Açıcı olarak da açma derecesi yüksek bir açıcıyı 30vol oksidanla kullanabilirsiniz. Ancak ilk açmada istediğiniz sonucu elde etmek mümkün olmayacaktır. Bu sebeple işlemin birkaç defa tekrar edilmesi gerekebilir. Bu noktada da saçın yıpranma olasılığı artmaktadır. Ayrıca yüksek açıcılığa sahip ürünleri kullanırken oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Açıcı, tüm saça eşit oranda ve hızlı bir şekilde uygulanmalı, kontrollü olarak açma işlemi takip edilmelidir. Açma işlemi sonrasında saçınızda kızıl veya dore gibi istenmeyen yansımalar oluşabilir. Bu durumda bir sonraki açma işleminde toner uygulanması gerekecektir. Tüm bu sebeplerden ötürü açma ve tonlama işleminiz için profesyonel bir destek almanızı tavsiye ediyoruz. Saç istenilen açma derecesine ulaştığında beğendiğiniz renk tonu direkt uygulanarak istediğiniz sonuç alınabilir.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız

Gönderim için lütfen önce .